WMFC 2019. Cancun, Mexico. UFAM Diary. День відпочинку. Кабінетний плей-офф.

Як завжди на Чемпіонатах світу серед лікарів, після матчів групового етапу, передбачений день відпочинку.

На попередніх турнірах організатори, як правило, пропонували учасникам декілька варіантів проведення цього дня, кожен гравець міг обрати собі екскурсійну програму тощо… Цього року мексиканські організатори “уважили” лише українську делегацію, обравши їм в день відпочинку програму без вибору…

Після того, як стало відомо, що саме українська команда виграла групу Morell Cup і шведи лишились поза плей-офф, скандинавами було підняте питання, щодо правомірності участі у турнірі нашого гравця Василя Коропецького.

Василь Коропецький і Олександр Балицький на медичному іспиті

Як, відомо, з 2013 року капітанами команд було прийнято рішення, щодо заборони участі у чемпіонатах світу лікарям-стоматологам, за виключенням тих, хто вже приймав до цього часу участь у них. В збірній Україні таких лікарів-стоматологів 5: Василь Коропецький, Юрій Овсянніков, Володимир Коропецький, Сергій Гладир та Богдан Гуменюк. Причому Василь приймав участь не тільки у 2013 у Будапешті, а і в 2014 в Бразилії, де ставав кращим бомбардиром… і це не викликало питань.

Василь Коропецький не єдиний учасник чемпіонату світу, в минулому професійний футболіст, ті самі шведи мають у своєму складі декількох таких гравців, один з яких, провів 2 гри за національну збірну Швеції і був партнером Златана Ібрагімовича…

Шведські лікарі мають дуже потужну збірну, минулого чемпіонату українці поступились їм на груповому етапі, але реваншувались у півфіналі. Цього року шведи мали мало шансів на успів, поразка 0:2 від українців при 2 перемогах опустила їх на 3 місце місце в групі і дозволяла продовжувати боротьбу за місця лише нижче 9. Тому почалась “кабінетна” гра, до якої приєдналась і збірна Венесуели, що програла в групі українцям 0:5…

Положення команд в групі С після групового етапу, українці і британці виходять у плей-офф

Пракично ближче до вечора дня відпочинку, Василь Коропецький був вигликаний у супроводі нашого капітану Олександра Балицького на медичний іспит. Були перевірені оригінали документів про вищу медичну освіту і перевірка знань Василя у вигляді рішення клінічних завдань і знань анатомії. Мабуть зайвим буде сказати, що така поведінка окремих команд і організаторів примусила “трохи” нервувати і нашу делегацію і наших багаточисельних вболівальників, день відпочинку пройшов “незабутньо”…

Але лідер атак української команди і тут проявив себе на висоті, продемонструвавши відмінні знання у своїй медичній спеціальності. Велику роль відіграли і дипломатичні навички нашого Олександра Коршака, не зважаючи на тиск багатьох капітанів команд, що не потрапили до плей-офф, рішення Керівництва Всесвітньої футбольної асоціації лікарів непохитне – Україна не порушувала регламент, Василь Коропецький підтвердив свої знання у медицині і може приймати участь у Чемпіонаті світу.

Дивним вигладало і затягування з оголошенням чвертьфінальних пар, їх склад став відомий лише під вечір у Канкуні (близько 4 ранку за київським часом).

Розклад чвертьфінальних поєдинків наших збірних

На шляху до фіналу у Morell Cup наші хлопці зустрінуться з однією з найтитулованіших команд останніх років – збірною Чехії. Чехи – чемпіони світу 2015, 2016, 2017 років та віце-чемпіони 2018 року. Саме у 2017 році чехи завадили українцям виграти золото у фіналі Чемпіонату світу. Віримо, що цього року українська збірна поверне їм всі борги.

Положення команд після групового етапу, українці і австралійці виходять у плей-офф

У Vogel Cup на збірну України Мастерс чекає зустріч зі збірною Німеччини, слабких команд на цьому етапі вже не лишилось, на обидві збірні чекають непрості поєдинки, тому дивним, з огляду на це, є чергове рішення організаторів призначити матчі наших збірних в один час.

Сітка Кубку Феррана Мореля
Сітка Кубку Клеменса Вогеля

Завжди важко доносити до вас інформацію з іншого континенту, писати про атмосферу в збірній, не перебуваючи поруч з хлопцями, але я переконаний, що ніякі кабінетні розборки, ніякі регламентні чи організаційні перепони не похитнуть переможного духу українців. Нехай слова великого українського чемпіона Олександра Усика додадуть хлопцям мотивації і віри в себе.

Підтримка лікарям від оліміпійського чемпіона і чемпіона світу з боксу Олександа Усика

Віримо в наших хлопців, віримо в наших вболівальників, віримо в нашу перемогу!

Євген Слєпов