Уфамівці підтримали пацієнтів після трансплантації органів, зігравши з ними в одній команді на міжнародному футзальному турнірі у м.Брест.

Українська футбольна команда 3-6 жовтня 2019 взяла участь у Міжнародному чемпіонаті з міні-футболу у м. Брест (Республіка Білорусь).

У складі команди зіграли як трансплантовані особи, які живуть зараз із донорським серцем, ниркою або печінкою, так і лікарі, поміж яких уфамівці Павло Гурін, анестезіолог-реаніматолог Національного Інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова, Тарас Галига, хірург, доцент кафедри хірургії №2 НМУ ім. О.О. Богомольця та лікар-хірург Микола Шпаковський.

Команда України

З-поміж українців з трансплантованими органами, до складу команди увійшли:
Бормінов Роман – гравець з трансплантованую двічі ниркою. Обидві операції зробили лікарі із Харкова.
Мандрика Сергій – переніс трансплантацію нирки. Операцію зробили у Харкові у 2018 році.
Зайцева Сінара – більше 15 років живе із трансплантованою у Запоріжжі ниркою.
Питель Михайло – переніс трансплантацію печінки в Інституті ім. Шалімова у 2010 році. Донором став брат.
Ціпко Андрій – двічі переніс трансплантацію нирки. У 2013 донором стала мама, а у 2018 йому була пересаджена нирка від трупного донора у Білорусії.
Гутник Владислав – операція з трансплантації серця була зроблена в Індії у 2018 році.
Остапів Роман – операцію з трансплантації нирки зробили лікарі в Запоріжжі.

Сюжет про турнір телеканалу 112 Україна

По ходу турніру українська команда зіграла в нічию 1:1 зі збірною лікарів Мінська, поступилася росіянам 0:1 та перемогла збірну Польщі 1:0, у підсумку посівши 5 місце.

Проте, головною метою змагань була популяризація донорства в Україні та привернення уваги можновладців, що розвиток трансплантації в Україні є надважливим питанням, яке має бути вирішеним на державному рівні. Трансплантація – це про життя!- зазначають гравці.

Уфамівець Павло Гурін: “Все те ребята, которые играли с трансплантированными органами (а у некоторых и повторные трансплантации почки) настоящие Герои и патриоты Украины. У меня просто поменялось мировоззрение благодаря им.”

6 жовтня 2019 року в приміщенні Федерації футболу Києва відбулось урочисте нагородження першої в історії України футбольної команди, до складу якої увійшли гравці з трансплантованими органами. Хлопцям і дівчатам влаштували теплий прийом і нагородили почесними грамотами і відзнаками.

Нагорождення української команди у Федерації футболу Києва

Українська футбольна асоціація медиків завжди з задоволенням підтримує нові і важливі для нашої країни проекти. Бажаємо пацієнтам з трансплантованими органами міцного здоров’я, а Національному руху “За трансплантацію” процвітання і нових здобутків!

По матеріалам Facebook сторінки Національного руху “За трансплантологію”.