ІСТОРІЯ АСОЦІАЦІЇ

Національна футбольна збірна України серед лікарів була створена у лютому 2013 року. 13 червня 2013 року – дата офіційної реєстрації ГО “ВО УФАМ”.

У квітні 2013 року  команда прийняла участь у міжнародному турнірі на кубок імені Ромуальдаса Лаурінавічюса, що проходив у м. Вільнюс (Литва).

У липні 2013 року збірна лікарів України, вперше в історії, прийняла участь у Чемпіонаті світу з футболу серед лікарів у м. Будапешт (Угорщина), де зайняла почесне 6 місце серед 16 команд.

3 8 по 10 листопада 2013 року у Києві пройшов міжнародний футбольний товариський турнір серед лікарів «Кубок Співдружності лікарів – 2013». Серед учасників турніру збірні команди лікарів Республіки Білорусь, Литовської Республіки, Російської Федерації та України. Організаторами змагань виступили ГО «ВО «Українська футбольна асоціація медиків» спільно з Федерацією футболу України та Міністерством охорони здоров’я України.

 9 березня 2014 року, в день, коли вся Україна святкувала 200-річчя від дня народження Кобзаря, у Києві на затишному стадіоні «Локомотив» відбувся футбольний матч Єдності українців. Представники лікарської професії з’їхались з усіх куточків нашої країни, щоб об’єднатись на зеленому газоні і закликати українців до єдності і висловити підтримку кримчанам.

У квітні 2014 року наша збірна вдруге поспіль стала переможцем міжнародного турніру “Кубку співдружності лікарів – 2014″, що пройшов на полях Республіки Білорусь.

У липні 2014 року Національна збірна України з футболу серед лікарів прийняла участь у XX Чемпіонаті світу з футболу серед лікарів, що відбувся у місті Натал, Бразилія, де зайняла 6 місце серед 16 команд, закріпивши за собою місце серед еліти світового лікарського футболу.

Вперше в Україні, 11-12 жовтня 2014 року у місті-курорті Хмільник відбувся I Чемпіонат України з мініфутболу серед лікарів. Змагання організовані ВО “Українська футбольна асоціація медиків” та вінницьким осередком ГО “ВО УФАМ”. Турнір зібрав найкращих представників лікарської спеціальності з Вінницької, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької областей та міста Київ та відбувся під гаслом “За мир в Україні”.

З 28 лютого до 01 березня 2015 року у Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський лікарський турнір з міні-футболу «Кубок Карпат». У турнірі взяли участь команди лікарів Вінниці, Києва, Рівного, Хмельницька, Івано-Франківського національного медичного університету та збірні команди лікарів Івано-Франківської області та м. Івано-Франківська.

З 27 червня по 4 липня 2015 року збірна України прийняла участь у черговому Чемпіонаті світу серед лікарів, що проходив у м. Лонг Біч, Каліфорнія, США. Основна команда (гравці від 25 до 45 років) посіла 4 місце, команда Мастерс (гравці старші 45 років) стала Чемпіоном світу (Vogel Cup), здобувши перемогу у фіналі над збірною складеною з лікарів Росії і Угорщини з рахунком 4:3.

21-22 листопада 2015 року у Рівному пройшов III Чемпіонат України з футзалу серед медиків. За звання кращих у країні лікарів-футболістів змагалися 8 команд. Це збірні Києва, Житомира, Львова, Вінниці, Івано-Франківська, Хмельницького, Херсона та Рівного.

16-17 травня 2016 року на спорткомлексі ім. Богдана Маркевича у м. Винники (Львівська область) відбувся Чемпіонат України з міні-футболу серед лікарів. Цього разу у чемпіонаті взяли участь понад 100 лікарів з усієї України. Це команди Києва, Рівного, Хмельницького, Івано-Франківська, Вінниці, Житомира, Харкова та Львова. Перемогу святкували львівські лікарі, збірна Рівного на другому місці.

28-29 травня 2016 року у місті Вишневе відбувся благодійний футбольний турнір до Дня захисту дітей «Кубок УФАМ 2016». У змаганнях взяли участь команди: збірна футбольних журналістів, збірна зірок естради і кіно України ФК Маестро, збірна команда Збройних Сил України, збірна команда мерів та депутатів міст і селищ України, збірна лікарів України та ФК Манзана. Перемогу святкували професійні футболісти з ФК Манзана, збірна лікарів друга, збірна ЗСУ на третьому місці.

9 – 16 липня 2016 року у м. Барселона (Іспанія) відбувся XXII Чемпіонат світу з футболу серед лікарів. Збірна лікарів України (основна команда) закінчила змагання на 8 місці з 24 команд (Morell Cup), команда Мастерс стала віце-чемпіоном світу (Vogel Cup).

24-25 вересня 2016 року на стадіоні імені Богдана Маркевича на Львівщині (м. Винники) відбувся благодійний турнір “І кубок України з футболу серед стоматологів”.

28-30 жовтня 2016 року у містечку Мисленіце (Польща) відбувся IV Кубок співдружності лікарів з футболу. В змаганнях взяли участь збірні команди лікарів Польщі, України, Угорщини і Узбекистану. Володарем кубку стала команда Угорщини, 

9-10 грудня 2016 року у м. Хмельницькому відбувся IV Чемпіонат України з футзалу серед лікарів. Змагання зібрали 12 команд: Київщина, Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Хмельницький, Луцьк, Херсон, Вінниця, “Мастерс”, Рівне, Житомир та Київ. Перемогу святкували лікарі-футзалісти з Херсону, Житомир на другому місці, Івано-Франківськ на третьому.

У лютому – березні 2017 року у залі спорткомлексу “Наука Спорт” (м. Київ) пройшли поєдинки Ліги УФАМ 2017 (футзал). У змаганнях взяли участь 8 лікарських команд з провідних медичних установ столиці. Підсумки Ліги УФАМ 2017: Ліга Чемпіонів: 1 місце – Київська міська клінічна лікарня №6, 2 місце – Інститут кардіології ім. Стражеска, 3 місце – Інститут урології, 4 місце – Мастерс. Ліга престижу: 1 місце: Збірна стоматологів, 2 місце: Викладачі НМУ ім.Богомольця, 3 місце: Збірна нейрохірургів, 4 місце: Студенти НМУ ім.Богомольця.29-30 квітня 2017 року в місті Снятин (Івано-Франківська область) відбувся ІІ кубок України з футболу серед стоматологів. 

7-8 квітня 2017 року у м. Дніпро відбувся перший в історії Фармак Чемпіонат України серед лікарів у форматі 11 на 11. В змаганнях взяли участь 8 команд з Дніпра, Львова, Волині, Києва, Івано-Франківська, Херсону, Поділля та збірна стоматологів України. Першими Чемпіонами України стали лікарі-футболісти з Києва, Львів на другому місці, Дніпро на третьому.

20 травня 2017 року у м. Вишневе (Київська область) відбувся I Кубок України з футболу серед лікарів 45+.  У турнірі взяли участь лікарі з Києва, Рівного, Вінниці, Івано-Франківська, Дніпра та Чернівців. Перемогу здобула команда Києва, збірна Івано-Франківська на другому місці, Вінниці – на третьому.

8 – 16 липня 2017 у м. Леоганг (Австрія) відбувся XXIII Чемпіонат світу серед лікарів з футболу. Збірна лікарів України показала найкращий результат в історії: основна команда – віце-чемпіон світу (Morell Cup), команда Masters – бронзовий призер (Vogel Cup). Українець Артем Джанджулія з Дніпра визнаний кращий півзахисником турніру.

26 серпня 2017 року в Одесі відбувся Перший в Україні турнір з пляжного футболу серед лікарів “Odessa Beach Med Cup 2017″. В змаганнях взяли участь збірні команди лікарів Одеси, Києва, Дніпра, Львова та Вінниці. Перемогу святкували “пляжники” з Одеси, Команда Львова на другому місці, Києва на третьому.

30 вересня 2017 року у м. Косів (Івано-Франківська область) відбувся лікарський футбольний турнір “Кубок Карпат 2017″. У змаганнях взяли участь збірні лікарів Львова, Івано-Франківська, Волині та Чернівців. Перемогу здобули буковинські лікарі, львів’яни на другому місці, команда Івано-Франківська на третьому.

30 вересня – 1 жовтня 2017 року у м. Радивилів відбувся перший Кубок ветеранів УФАМ з міні-футболу. У змаганнях взяли участь лікарі старше 40 років з Рівного, Києва, Дніпра і Вінниці. Переможцем турніру стала команда Києва, Рівне на другому місці, Дніпро на третьому.

20-22 жовтня 2017 року м. Винники, V Кубок співдружності з футболу серед лікарів, що зібрав на футбольному полі лікарів з Польщі, Угорщини, Білорусі і України. Перемогу здобула команда Угорщини, у польських лікарів срібло, у українців – бронза.

3 грудня 2017 року у Житомирі завершився V Чемпіонат України з футзалу серед лікарів. Переможець – збірна Івано-Франківська, Волинь – друга, Київщина – третя.

20 січня 2018 року у м. Рівне відбувся перший футзальний турнір серед лікарів 40+, що зібрав на майданчику лікарів з Рівного, Чернівців, Вінниці, Дніпра та Києва. 1 місце – Київ, 2 – РІвне, 3 – Вінниця.

Грудень 2017 року – березень 2018 року – ІІ Ліга УФАМ. Переможець – збірна стоматологів, КОКЛ на 2 місці.

31 березня 2018 року у м. Миколаїв відбулось відкриття чергового осередку ГО ВО УФАМ. У рамках заходу відбувся мініфутбольний турнір серед лікарів з Миколаєва, Одеси та Дніпра у форматі 8 на 8. 1 місце – команда лікарів Дніпра, 2 місце – Миколаєв, 3 місце – Одеса.

27 – 28 квітня 2018 року – II Чемпіонат України з футболу серед лікарів 11 на 11. 1 місце – Київ, 2 місце – Львів, 3 місце – Волинь (Луцьк, Рівне)

26 травня 2018 року відбулось урочисте відкриття Запорізького осередку ВО “УФАМ”. Осередок отримав назву “СічФАМ”. В рамках заходу був проведений мініфутбольний турнір Кубок Єдностi УФАМ у форматі 5 на 5. Учасниками змагань стали команди: Запоріжжя, Києва, Дніпра, Одеси, Мелітополя та Збірна команда Мастерс 45+(Запоріжжя, Дніпро). 1 місце – Мелітополь, 2 – Дніпро, 3 – Київ.

2 – 3 червня 2018 року – II Чемпіонат України з футболу серед лікарів 45+, м.Дніпро. Змагання зібрали 6 команд з 11 регіонів України: Київ, Харків, Причорномор’я (Херсон + Одеса), Придніпров’я (Дніпро + Запоріжжя), Вінниця та Чернівці + Івано-Франківськ. Чемпіони – команда лікарів Києва, Причорномор’я на 2 місці, Чернівці – Івано-Франківськ – на третьому.

З 30 червня по 8 липня 2018 року у столиці Чехії Празі відбувся XXIV Чемпіонат світу з футболу серед лікарів. УФАМ Мастерс – чемпіони світу, основна команда – 7 місце.

24-25 серпня 2018 року відбувся II Odesa Beach Med Cup — Чемпіонат України з пляжного футболу серед лікарів. 14 учасників. Чемпіони – команда Києва, Херсон на 2 місці, Вінниця третя.

30 вересня 2018 року – у Радивилові відбувся щорічний міжнародний турнір з футболу серед лікарів 40+. Переможець – команда ДніпроСІЧ.

7 грудня 2018 року – VI Чемпіонат України з футзалу серед лікарів. 1 та 2 місце вибороли команди з Івано-Франківська, збірна Львова на 3 місці.

26 січня 2019 року у м. Рівне відбувся перший Чемпіонат України з футзалу серед лікарів 45+. У турнірі взяло участь 7 команд: Рівне, Вінниця-Житомир, Причорномор’я (Одеса, Миколаїв, Херсон), Київ, Полтава, Дніпро-Запоріжжя, Чернівці-Львів-Іваоно-Франківськ. Переможці – команда лікарів Києва.

23 березня 2019 року – перший лікарський тенісний турнір UFAM Open Doctors Challenge Cup 2019, м.Київ. Переможець – Сергій Шамраєв.

3 – 4 травня 2019 року у м. Одеса відбувся ІІІ Чемпіонат України футболу 11 на 11 серед лікарів. У турнірі взяло участь 10 команд з-понад 15 регіонів України. 1 місце – Київ, Львів – другий, ДніпроСІЧ на 3 місці.

18 травня 2019 року на стадіоні “Колос” у м. Радивилів, Рівненська область відбувся ІІІ Чемпіонат України з футболу серед лікарів 45+ (Мастерс). У турнірі взяло участь 5 команд з Києва, Вінниці, Рівного і Чернівців, Одеси та Дніпра і Запоріжжя. Чемпіонами України стали лікарі з Рівного і Чернівців, срібло у киян.

15 червня 2019 року – ІІІ Кубок Медика з міні-футболу, м. Дніпро. У турнірі приймали участь 10 команд з 6 міст України. Переможець – СічФАМ.

15 червня 2019 року – відбувся Меморіальний футбольний турнір, присвячений пам’яті відомого лікаря, професора хірургії Ігоря Герича, м.Турка, Львівська область. Учасники: збірні лікарів Львова, Чернівців та Івано-Франківська.

22 – 29 червня 2019 року – 40 Всесвітні Медичні Ігри, м.Будва, Чорногорія. Українці вперше взяли участь. УФАМ Київ зайняла 7 місце в футбольному турнірі 7 на 7.

29 червня – 7 липня 2019 року – 25 Чемпіонат світу з футболу серед лікарів, м.Канкун, Мексика. УФАМ Мастерс – бронзові призери, основна команда – 5 місце.

23-25 серпня 2019 року – ІІІ Чемпіонат України з пляжного футболу серед лікарів, м.Одеса. У змаганнях взяло участь 8 команд. Переможці – команда ВІнниці, одесити на 2 місці, кияни – треті.

4 – 8 вересня 2019 року у містечку Закопане, Польща відбулись XVII Лікарські Ігри. УФАМ Мастерс перемогли у футбольному турнірі 45+ 6 на 6.

16 вересня 2019 року, УФАМ Мастерс здобули перемогу у футзальному турнірі
Istria Futsal Masters Cup 2019, м.Пореч, Хорватія.

28 вересня 2019 року – лікарський футбольний турнір Кубок Карпат. м.Косів. Переможці – збірна лікарів Івано-Франківщини.

12 жовтня 2019 року – товариський матч між УФАМ і аматорським футбольним клубом з Амстердаму FC “Wartburgia” (1:2), м.Вишневе.

21 жовтня 2019 року – підписано Меморандум про співпрацю між ВО “Українська футбольна асоціація медиків” та Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця.

Українська футбольна асоціації медиків є дійсним членом Всесвітньої Медичної Футбольної Федерації.

За час існування ВО УФАМ було відкрито осередки асоціації у АР Крим, Київській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Вінницькій, Рівненській, Львівській, Чернівецькій, Житомирській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Одеській областях, де проведені товариські зустрічі з місцевими командами лікарів. В планах відкриття осередків по всій Україні.

Футбольна збірна українських лікарів провела низку соціальних акцій, приймала участь в багатьох турнірах і чемпіонатах, зокрема у Меморіалі Володимира  Баженкова (футзал, м. Київ), Кубок МП з футзалу (м. Бориспіль), Чемпіонат Києво – Святошинського району з футболу, мініфутбольний турнір “Розпочни Нове Життя” (м. Київ), футзальний турнір “Меморіал Олега Міненкова” (м. Київ), АДФ футзал (м. Київ) та інших. Провела серію товариських зустрічей: зі збірною федерації футболу України, збірною командою зірок естради і кіно України ФК «Маестро», збірною студентської футбольної ліги України, збірною мерів міст і селищ України, збірною журналістів України та іншими командами.

За свою доволі нетривалу історію, збірна українських лікарів взяла участь у десятках турнірів, як на внутрішній, так і на міжнародній арені, провела сотні матчів, отримавши велику кількість відзнак і нагород.

З кожним днем армія наших прихильників і друзів зростає, про нашу популярність свідчать чисельні публікації у ЗМІ і висока відвідуваність наших сторінок у соціальних мережах на нашого сайту (www.ufam.com.ua), який є найкращим за показником відвідуваності з усіх футбольних асоціацій світу.

Метою ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українська футбольна асоціація медиків» є сприяння спорту в удосконаленні і підтримці національних і міжнародних зв’язків серед медичних працівників, реалізація соціальних проектів та покращення обміну медичним досвідом з іншими вітчизняними та іноземними медичними організаціями та асоціаціями.