Історія

Національна футбольна збірна України серед лікарів була створена у лютому 2013 року. 13 червня 2013 року – дата офіційної реєстрації ГО “ВО УФАМ”.

У квітні 2013 року  команда прийняла участь у міжнародному турнірі на кубок імені Ромуальдаса Лаурінавічюса, що проходив у м. Вільнюс (Литва).

У липні 2013 року збірна лікарів України, вперше в історії, прийняла участь у Чемпіонаті світу з футболу серед лікарів у м. Будапешт (Угорщина), де зайняла почесне 6 місце серед 16 команд.

3 8 по 10 листопада 2013 року у Києві пройшов міжнародний футбольний товариський турнір серед лікарів «Кубок Співдружності лікарів – 2013». Серед учасників турніру збірні команди лікарів Республіки Білорусь, Литовської Республіки, Російської Федерації та України. Організаторами змагань виступили ГО «ВО «Українська футбольна асоціація медиків» спільно з Федерацією футболу України та Міністерством охорони здоров’я України.

 9 березня 2014 року, в день, коли вся Україна святкувала 200-річчя від дня народження Кобзаря, у Києві на затишному стадіоні «Локомотив» відбувся футбольний матч Єдності українців. Представники лікарської професії з’їхались з усіх куточків нашої країни, щоб об’єднатись на зеленому газоні і закликати українців до єдності і висловити підтримку кримчанам.

У квітні 2014 року наша збірна вдруге поспіль стала переможцем міжнародного турніру “Кубку співдружності лікарів – 2014″, що пройшов на полях Республіки Білорусь.

У липні 2014 року Національна збірна України з футболу серед лікарів прийняла участь у XX Чемпіонаті світу з футболу серед лікарів, що відбувся у місті Натал, Бразилія, де зайняла 6 місце серед 16 команд, закріпивши за собою місце серед еліти світового лікарського футболу.

Вперше в Україні, 11-12 жовтня 2014 року у місті-курорті Хмільник відбувся I Чемпіонат України з мініфутболу серед лікарів. Змагання організовані ВО “Українська футбольна асоціація медиків”, вінницьким осередком ГО “ВО УФАМ” та під патронатом  заступника в.о. міністра охорони здоров’я України Наталії Лісневської.Турнір зібрав найкращих представників лікарської спеціальності з Вінницької, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької областей та міста Київ та відбувся під гаслом “За мир в Україні”.

З 28 лютого до 01 березня 2015 року у Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський лікарський турнір з міні-футболу «Кубок Карпат». У турнірі взяли участь команди лікарів Вінниці, Києва, Рівного, Хмельницька, Івано-Франківського національного медичного університету та збірні команди лікарів Івано-Франківської області та м. Івано-Франківська.

З 27 червня по 4 липня 2015 року збірна України прийняла участь у черговому Чемпіонаті світу серед лікарів, що проходив у м. Лонг Біч, Каліфорнія, США. Основна команда (гравці від 25 до 45 років) посіла 4 місце, команда Мастерс (гравці старші 45 років) стала Чемпіоном світу (Vogel Cup), здобувши перемогу у фіналі над збірною складеною з лікарів Росії і Угорщини з рахунком 4:3.

21-22 листопада 2015 року у Рівному пройшов III Чемпіонат України з футзалу серед медиків. За звання кращих у країні лікарів-футболістів змагалися 8 команд. Це збірні Києва, Житомира, Львова, Вінниці, Івано-Франківська, Хмельницького, Херсона та Рівного.

16-17 травня 2016 року на спорткомлексі ім. Богдана Маркевича у м. Винники (Львівська область) відбувся Чемпіонат України з міні-футболу серед лікарів. Цього разу у чемпіонаті взяли участь понад 100 лікарів з усієї України. Це команди Києва, Рівного, Хмельницького, Івано-Франківська, Вінниці, Житомира, Харкова та Львова. Перемогу святкували львівські лікарі, збірна Рівного на другому місці.

28-29 травня 2016 року у місті Вишневе відбувся благодійний футбольний турнір до Дня захисту дітей «Кубок УФАМ 2016». У змаганнях взяли участь команди: збірна футбольних журналістів, збірна зірок естради і кіно України ФК Маестро, збірна команда Збройних Сил України, збірна команда мерів та депутатів міст і селищ України, збірна лікарів України та ФК Манзана. Перемогу святкували професійні футболісти з ФК Манзана, збірна лікарів друга, збірна ЗСУ на третьому місці.

9 – 16 липня 2016 року у м. Барселона (Іспанія) відбувся XXII Чемпіонат світу з футболу серед лікарів. Збірна лікарів України (основна команда) закінчила змагання на 8 місці з 24 команд (Morell Cup), команда Мастерс стала віце-чемпіоном світу (Vogel Cup).

24-25 вересня 2016 року на стадіоні імені Богдана Маркевича на Львівщині (м. Винники) відбувся благодійний турнір “І кубок України з футболу серед стоматологів”.

28-30 жовтня 2016 року у містечку Мисленіце (Польща) відбувся IV Кубок співдружності лікарів з футболу. В змаганнях взяли участь збірні команди лікарів Польщі, України, Угорщини і Узбекистану. Володарем кубку стала команда Угорщини, 

9-10 грудня 2016 року у м. Хмельницькому відбувся IV Чемпіонат України з футзалу серед лікарів. Змагання зібрали 12 команд: Київщина, Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Хмельницький, Луцьк, Херсон, Вінниця, “Мастерс”, Рівне, Житомир та Київ. Перемогу святкували лікарі-футзалісти з Херсону, Житомир на другому місці, Івано-Франківськ на третьому.

У лютому – березні 2017 року у залі спорткомлексу “Наука Спорт” (м. Київ) пройшли поєдинки Ліги УФАМ 2017 (футзал). У змаганнях взяли участь 8 лікарських команд з провідних медичних установ столиці. Підсумки Ліги УФАМ 2017: Ліга Чемпіонів: 1 місце – Київська міська клінічна лікарня №6, 2 місце – Інститут кардіології ім. Стражеска, 3 місце – Інститут урології, 4 місце – Мастерс. Ліга престижу: 1 місце: Збірна стоматологів, 2 місце: Викладачі НМУ ім.Богомольця, 3 місце: Збірна нейрохірургів, 4 місце: Студенти НМУ ім.Богомольця.

29-30 квітня 2017 року в місті Снятин (Івано-Франківська область) відбувся ІІ кубок України з футболу серед стоматологів. 

7-8 квітня у м. Дніпро відбувся перший в історії Фармак Чемпіонат України серед лікарів у форматі 11 на 11. В змаганнях взяли участь 8 команд з Дніпра, Львова, Волині, Києва, Івано-Франківська, Херсону, Поділля та збірна стоматологів України. Першими Чемпіонами України стали лікарі-футболісти з Києва, Львів на другому місці, Дніпро на третьому.

20 травня у м. Вишневе (Київська область) відбувся I Кубок України з футболу серед лікарів 45+.  У турнірі взяли участь лікарі з Києва, Рівного, Вінниці, Івано-Франківська, Дніпра та Чернівців. Перемогу здобула команда Києва, збірна Івано-Франківська на другому місці, Вінниці – на третьому.

8 – 16 липня 2017 у м. Леоганг (Австрія) відбувся XXIII Чемпіонат світу серед лікарів з футболу. Збірна лікарів України показала найкращий результат в історії: основна команда – віце-чемпіон світу (Morell Cup), команда Masters – бронзовий призер (Vogel Cup). Українець Артем Джанджулія з Дніпра визнаний кращий півзахисником тірніру.

26 серпня 2017 року в Одесі відбувся Перший в Україні турнір з пляжного футболу серед лікарів “Odessa Beach Med Cup 2017″. В змаганнях взяли участь збірні команди лікарів Одеси, Києва, Дніпра, Львова та Вінниці. Перемогу святкували “пляжники” з Одеси, Команда Львова на другому місці, Києва на третьому.

30 вересня 2017 року у м. Косів (Івано-Франківська область) відбувся лікарський футбольний турнір “Кубок Карпат 2017”. У змаганнях взяли участь збірні лікарів Львова, Івано-Франківська, Волині та Чернівців. Перемогу здобули буковинські лікарі, львів’яни на другому місці, команда Івано-Франківська на третьому.

30 вересня – 1 жовтня 2017 року у м. Радивилів відбувся перший Кубок ветеранів УФАМ з міні-футболу. У змаганнях взяли участь лікарі старше 40 років з Рівного, Києва, Дніпра і Вінниці. Переможцем турніру стала команда Києва, Рівне на другому місці, Дніпро на третьому.

20-22 жовтня 2017 року м. Винники під Львовом на полі Спорткомплексу МБМ відбувся V Кубок співдружності з футболу серед лікарів (Doctors Community Cup), що зібрав на футбольному полі лікарів з Польщі, Угорщини, Білорусі і України. Перемогу здобула команда Угорщини, у польських лікарів срібло, у українців – бронза.

Українська футбольна асоціації медиків є дійсним членом Всесвітньої Медичної Футбольної Федерації.

За час існування ВО УФАМ було відкрито осередки асоціації у АР Крим, Київській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Вінницькій, Рівненській, Львівській, Чернівецькій, Херсонській та Одеській областях, де проведені товариські зустрічі з місцевими командами лікарів. Планується відкриття осередків ВО УФАМ у всіх областях України.

Футбольна збірна українських лікарів провела низку соціальних акцій, приймала участь в багатьох турнірах і чемпіонатах, зокрема двічі у Меморіалі Володимира  Баженкова (футзал, м. Київ), Кубок МП з футзалу (м. Бориспіль), Чемпіонат Києво – Святошинського району з футболу, мініфутбольний турнір “Розпочни Нове Життя” (м. Київ), футзальний турнір “Меморіал Олега Міненкова” (м. Київ), АДФ футзал (2014/2015, м. Київ). Провела серію товариських зустрічей: зі збірною федерації футболу України, збірною командою зірок естради і кіно України ФК «Маестро», збірною студентської футбольної ліги України, збірною мерів міст і селищ України, збірною журналістів України та іншими командами.

За свою доволі нетривалу історію, збірна українських лікарів взяла участь у десятках турнірів, як на внутрішній, так і на міжнародній арені, провела сотні матчів, отримавши велику кількість відзнак і нагород.

З кожним днем армія наших прихильників і друзів зростає, про нашу популярність свідчать чисельні публікації у ЗМІ і висока відвідуваність наших сторінок у соціальних мережах на нашого сайту (www.ufam.com.ua), який є найкращим за показником відвідуваності з усіх футбольних асоціацій світу.

Метою ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українська футбольна асоціація медиків» є сприяння спорту в удосконаленні і підтримці національних і міжнародних зв’язків серед медичних працівників, реалізація соціальних проектів та покращення обміну медичним досвідом з іншими вітчизняними та іноземними медичними організаціями та асоціаціями.


Thanx: Kataev